Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

[O2] Roleta bagażnika słabo się zwija

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • #26
    Zamieszczone przez andriu21tg
    ja tez tak mialem psiknołem WD40 i po problemie
    na roletę?
    ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
    ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
    poprzednie modele:
    ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
    ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
    O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

    Komentarz


    • #27
      Zamieszczone przez andriu21tg
      ja tez tak mialem psiknołem WD40 i po problemie
      właśnie gdzie psiknąłeś?? bo mi chyba trochę brakuje wyobraźni gdzie psiknąć??
      Jest: Srebrna OII FL Combi 2.0 TDI CR CFHC 4x4 2012
      Była: Czarna OII Combi 1,9 TDI BXE 4x4 2007

      Komentarz


      • #28
        Zamieszczone przez hubik
        U mnie od paru tygodni też się słabo zwija, na chwile się zatrzymuje, ale potem zwija się dalej i nie muszę jej pomagać.
        Jednak nie idzie już tak gładko, jak latem :?
        U mnie jest identycznie i zaczęło się w chłodne dni.

        Komentarz


        • #29
          andriu21tg, gdzie się zawieruszyłeś :?:
          jak w końcu jest z tym WD40
          pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

          Komentarz


          • #30
            NIE nie na rolete hehhe a w rowki prowadnicy w ktorej pracuje i smiga jak zloto !

            Komentarz


            • #31
              u mnie sama prawie nie idzie, jak pomogę to lepiej jest
              oczywiście na tych mrozach tak działa

              Komentarz


              • #32
                a wymienili komuś roletę na gwarancji?
                kliknij 'Lubię to!' www.facebook.com/LukiFanatic a tam O2/O3 RS, O3 RS230, G 6GTI 35, G 7GTI, G 7R, S3, CLA 45 AMG, S5, GT3 RS, Turbo S, M5, RS 7, S 63 AMG, RS6

                SKODA OCTAVIA 1.4TSI 122HP CAXA TURBO PROBLEM

                Komentarz


                • #33
                  andriu21tg, a nie wali tym WD40 w kabinie? :?:
                  ->Usługi elektroniki/małej mechaniki VAG, usługi IT
                  ->Superb 2FL CFGB DSG 4x4 Platinum+
                  poprzednie modele:
                  ->O2FL CFHC DSG Elegance+ 2016-2020
                  ->O2 BKC+ARL 4x4 Adventure+ 2010-2016
                  O1FL ASV Ambiente Ice 2003-2010 VW Golf 3 AAZ Classic 2000-2003

                  Komentarz


                  • #34
                    krzynol, mi tam nie smierdzi.. zreszta z tylu tylko psa woze...a tak serio wg. mnie to najlepszy sposob na bezawaryjne otwieranie rolety a przedewszystkim najtanszy..
                    ...

                    Komentarz


                    • #35
                      WD40 w plastikową prowadnicę, to ni przypiął, ni przyłatał. Smar silikonowy o wiele lepiej się sprawdzi - tak jak u mnie, kiedy mi się rzeczywiście zaczęła w prowadnicach przycinać. Ale ogólnie, to problem jest taki, jak tu większość pisze: mechanizm zwijania. W prowadnicy może chodzić leciutko, tylko że jak chcę ją popchnąć trochę, żeby się szybciej zwinęła, to ona się tylko gniecie, bo zwijarka nie nadąża. Czy tam ktoś może próbował coś smarować? U mnie w sumie tak jest niezależnie od temperatury - może nieznacznie teraz gorzej. Ale latem też nie rewelacja. Chyba ktoś porażkę zaliczył, jeżeli chodzi o ten mechanizm rolety.
                      :
                      : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
                      :
                      : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
                      : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
                      :

                      Komentarz


                      • #36
                        Super_Be, co do smarowania to wd mialem i go zapodalem , mialbym silikon zapodalbym silikon.. co do samej rolety masz racje nie wyrabia .. ale czy az tak trzeba sie spieszyc

                        Komentarz


                        • #37
                          Zamieszczone przez andriu21tg
                          Super_Be, co do smarowania to wd mialem i go zapodalem , mialbym silikon zapodalbym silikon.. co do samej rolety masz racje nie wyrabia .. ale czy az tak trzeba sie spieszyc
                          No tak, lepsze WD, niż brak WD :wink: , w sumie wiele smarowania tam nie trzeba. A spieszyć się może nie trzeba, ale też bez przesady. Sama klapa nie otwiera się super szybko, a potem jeszcze czekanie, aż się roleta raczy sama zwinąć... Niby nie ma tragedii, ale czasem wkurza :?

                          [ Dodano: Czw 27 Gru, 12 00:37 ]
                          Dziś byłem zmuszony totalnie rozbebeszyć mechanizm rolety, bo o ile do niedawna (tzn. po nadejściu mrozów) zwijała się bardzo kiepsko, to parę dni temu zupełnie odmówiła współpracy. Winowajcą okazała się pęknięta sprężyna - na szczęście pękła na samym końcu, więc po wygięciu nowego ucha mocującego w miejscu ułamania działa jak nowa. A dokładniej, to lepiej niż nowa 8) . Otóż okazuje się, że o ile lewy koniec rury, na którą nawija się roleta, zawiera wewnątrz ów mechanizm ze sprężyną, to w prawym końcu znajduje się - uwaga - mechanizm hamujący :roll: :roll: :roll: I to dający mniejszy opór przy zasłanianiu rolety, niż przy jej zwijaniu :idea:

                          Ktokolwiek i w jakimkolwiek celu wymyślił takie "udogodnienie" (można się oczywiście domyślać, że to "dla naszego dobra", żeby przypadkowo puszczona roleta nie przypierniczyła w blokadę na środku albo w belkę), ja w każdym razie bez żalu je wymontowałem i po raz pierwszy moja roleta ma ochotę się zwijać . Na szczęście można to zrobić zupełnie niedestrukcyjnie, tak że w razie gdyby ktoś zatęsknił się za zacinającą się roletą, może ją mieć z powrotem jak nową. Cała procedura jest bardzo prosta, ja niestety robiłem to przy słabym oświetleniu (syn mający problemy z zaśnięciem w pokoju obok :roll: ), ale jutro postaram się zrobić jakąś dokumentację zdjęciową.
                          :
                          : Beżowa Turbokrowa MORE Power :twisted:
                          :
                          : Było 177KM/264Nm powered by Skoda Auto
                          : Jest 218KM/309Nm powered by Rogalotti
                          :

                          Komentarz


                          • #38
                            LUKI, Właśnie pod koniec zeszłego roku będąc na przeglądzie gwarancyjnym, zgłosiłem kiepsko zwijającą się roletę i reklamacja została uznana a po ok. 3 tygodniach przyjechała nowa która śmiga znakomicie
                            pozdrawiam Pakoś - teraz 147KM/328Nm

                            Komentarz


                            • #39
                              Zamieszczone przez andriu21tg Zobacz wpis
                              NIE nie na rolete hehhe a w rowki prowadnicy w ktorej pracuje i smiga jak zloto !
                              dokladnie

                              Komentarz

                              POWRÓT NA GÓRĘ
                              Pracuję...
                              X